Pozycjonowanie i optymalizacja

Pozycjonowanie (ang. Web Positioning)

Zespół działań zmierzających do wypromowania serwisu internetowego na jak najwyższe pozycje w wynikach wyszukiwania wyszukiwarek internetowych takich jak na przykład Google dla wybranych fraz czyli wyrażeń kluczowych.

Optymalizacja (ang. SEO - Search Engine Optimization)

Dostosowanie (zoptymalizowanie) treści oraz kodu witryny internetowej albo całego serwisu (strony), pod kątem wymagań stawianych przez roboty wyszukiwarek internetowych takich jak Google.

Oferujemy Państwu kompleksową obsługę związaną z optymalizacją i pozycjonowaniem stron internetowych, w jej skład wchodzą:

1. Analiza i optymalizacja stron

Na początek musimy ustalić nieprawidłowości związane z formą w jakiej utworzona jest dotychczasowa strona. Na wyższe pozycję w wyszukiwarkach wpływ mają takie czynniki jak:
- odpowiednie ułożenie treści w kodzie witryny(najważniejsze informacje powinny znajdować się jak najwyżej),
- oryginalne nie kopiowane treści witryny(zagrożenie Duplicate Content w Google),
- mapy witryn stworzone w sposób pozwalający robot na odszukanie wszystkich nawet głęboko "ukrytych" podstron,
- zgodność kodu (HTML) oraz kaskadowych arkuszy stylów (CSS) ze standardami W3C,
- optymalnie dobrane słowa kluczowe
- Meta Tagi czyli tytuły(title), nagłówki(H1,H2) oraz opisy(description) dla każdej podstrony.

2. Dobór słów kluczowych i analiza konkurencji

Na tym etapie wybieramy wspólnie frazy czyli wyrażenia kluczowe, korzystając z których, potencjalny klient będzie starał się odnaleźć Państwa stronę. Po ustaleniu optymalnych fraz dokonujemy analizy konkurencji, sprawdzamy jak wysoko ich strony są już w wynikach, czy są to naturalne efekty czy ich strony są również pozycjonowane. Dzięki temu możemy określić nakład pracy związany z tworzeniem zaplecza do pozycjonowania Państwa stron i określić wysokość opłat z tym związanych.

3. Pozycjonowanie, raporty, statystyki

W trakcie trwania zlecenia macie Państwo dostęp do codziennie aktualizowanych statystyk opisujących wyniki pozycjonowania. Dzięki temu możemy wspólnie monitorować efekty i w razie potrzeby korygować poszczególne frazy kluczowe, dodawać czy usuwać.

Instalujemy na Państwa witrynie statystyki Google Analytics ujawniające nam ilość wejść na Państwa stronę, z jakich słów kluczowych te wejścia pochodzą itp. Dzięki temu możemy sprawdzić z jakich wyszukiwarek, stron oraz fraz pochodzi ruch na Państwa witrynie.

Dzięki tym wszystkim informacjom możemy stworzyć kampanie w płatnych wynikach wyszukiwania Google Adwords. Kampanie takie rozliczane są wyłącznie za efekty czyli, nie ponosicie Państwo żadnych kosztów dopóki internauta nie wejdzie na Państwa witrynę.

Wektor Studio - Tworzenie, Optymalizacja, Pozycjonowanie Stron WWW oraz Sklepów internetowych - 2009-2010